Smile More. Spend Less. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Straighten up your files and keep documents organized with this set of sturdy 11-point hanging file folders.
- 1/5-cut clear poly tab with replaceable white inserts are repositionable for convenient labeling.
- The coated rod tips allow for easy sliding of the folders in and out of file drawers, ensuring hassle-free organizing and improved document access.
- The 3/4" expansion allows for 100 to 150 sheets of standard 20 lb paper.
- Affordable and reliable solution for home, office and school; pair with the Heavy-Duty Adjustable Hanging Folder Frame (sold separately) for a complete filing solution that saves time and effort.
| SKU: | A-10003427 |
| MFR #: | 64066 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 10.1" |
| Height : | 2.4" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 10% |
| UPC: | 00086486640664 |
| Carton Weight: | 2.822 lb |
| Depth: | 13.2" |
| Total Recycled Content Percent: | 10% |
| Weight: | 2.822 lb |
SKU:
A-10003427
MFR #:
64066
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Order this selection: Colored Hanging File Folders with 1/5 Cut Tabs, Letter Size, 1/5-Cut Tabs, Pink, 25/Box
Added to your shopping cart