Check out this week's PRICE DROPS | Save 5% on EdgeEndo - use code: MEMORIAL5 - Ends Friday, May 22
- Strong and economical, high-density polyethylene.
- Excellent lifting strength with minimal stretching.
- Star-sealed bottom.
- Split-resistant—ideal for heavier loads that do not contain sharp objects.
| SKU: | A-10023729 |
| MFR #: | Z8048VK R01 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 13" |
| Height : | 4.750" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00098241034250 |
| Carton Weight: | 19.9 lb |
| Depth: | 19.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 19.9 lb |