Smile More. Spend Less. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Diamond impregnated porcelain polishing system
- Especially for simple polishing of all ceramic restorations, also in regions difficult to access
- Flexible polishing lamellae
- Specifically for occlusal surfaces
- Material-saving
- Short processing times
- Extremely high service life
| SKU: | 210571-2 |
| MFR #: | 9771M-140-RA |
| Size Number: | 9771 |
| Diameter: | 14 mm |
| Shank: | RA |
| Color: | Blue |
| Grit: | Medium |
| Length: | 22 mm |
| Tip Length: | 1.6 mm |
| Application: | Polishing |
| Shape: | Twist |
SKU:
210571-2
MFR #:
9771M-140-RA
$50.09
Order this selection: LUSTER Twist Extraoral Flexible Polishers RA Shank, 9771M, Head Diameter 14 mm, Length 1.6/22 mm, Step 2: Polishing
Added to your shopping cart