Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Simple switch-control office coffee brewer that does not require plumbing or special wiring.
- Three separately controlled warmers (one upper, two lower) maintain coffee serving temperature.
- Low profile design fits on most counter tops.
- Stainless steel hood and base with black accents cleans easily with a damp cloth.
- SplashGard® funnel deflects hot liquids away from hands.
- Brewing capacity: 3.8 gallons per hour.
| SKU: | A-10000183 |
| MFR #: | 04275.0031 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 22" |
| Height : | 12" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00072504072135 |
| Carton Weight: | 26 lb |
| Depth: | 26" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Weight: | 26 lb |