Smile More. Spend Less. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Indulge yourself with a perfect latte or cappuccino, simply add to your coffee/tea of choice.
- Contains just 50 calories per pack.
- Compatible with FLAVIA® Single Serve Brewers.
- Our pack-to-cup brewing process, where nothing touches the ingredients other than hot water, ensures your drink does not taste like previous brews.
- For single-serve use, Freshpacks stay completely sealed until the moment brewed, eliminating exposure to light, air and germs.
- Our commitment to sustainability, innovative pouches are recyclable through Terracycle.
| SKU: | A-10040674 |
| MFR #: | 48002 |
| Product Biodegradability Indicator: | false |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6.250" |
| Height : | 5.250" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Product Compostability Indicator: | false |
| Carton Weight: | 2.700 |
| Depth: | 13.810" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
SKU:
A-10040674
MFR #:
48002
$59.44
Save $16.69 (28% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Original
0.46 oz
Order this selection: Dairy Milk Froth Powder Freshpack, 0.46 oz Pouch, 72/Carton
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$59.44
Save $18.33 (31% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.