Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Lever action pump.
- Brew through insert.
- Stainless steel lining ensures hot coffee for hours.
- Lid is designed to swing open fully for brewing directly into airpot funnel for ease of filling and maximum heat retention.
| SKU: | A-10002123 |
| MFR #: | 32125.0000 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9.8" |
| Height : | 8.3" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00072504058160 |
| Carton Weight: | 4.86 lb |
| Depth: | 16.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | CHINA |
| Weight: | 4.86 lb |