Check out this week's PRICE DROPS | Save 5% on EdgeEndo - use code: SPRING5
- Great for use as a client file.
- Tear resistant gussets for extra strength.
- Protective flap with elastic cord for added security.
- 5.25" expansion.
| SKU: | A-10003672 |
| MFR #: | 71198 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 70% |
| Width: | 10.44" |
| Height : | 4.06" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 30 % |
| UPC: | 30086486711983 |
| Carton Weight: | 3.7 lb |
| Depth: | 13.19" |
| Total Recycled Content Percent: | 100 % |
| Country Of Origin : | MX |
| Weight: | 3.7 lb |
SKU:
A-10003672
MFR #:
71198
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Redrope
Order this selection: Recycled Redrope Wallets, 5.25" Expansion, 1 Section, Elastic Cord Closure, Letter Size, Redrope, 10/Box
Added to your shopping cart