Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Durable, 25 pt. pressboard file folders.
- Fasteners and dividers allow subdivision inside folder.
- Top, long-side tab position.
- 2/5 cut top tabs.
| SKU: | A-10003657 |
| MFR #: | UNV10404 |
| Product Biodegradability Indicator: | false |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 30% |
| Width: | 10.315" |
| Height : | 2.362" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 30% |
| UPC: | 00087547979426 |
| Carton Weight: | 5.348 lb |
| Depth: | 11.969" |
| Total Recycled Content Percent: | 60% |
| Country Of Origin : | CAMBODIA |
| Weight: | 5.348 lb |
SKU:
A-10003657
MFR #:
UNV10404
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Order this selection: Four-Section Pressboard Classification Folders, 1.75" Expansion, 1 Divider, 4 Fasteners, Letter Size, Light Blue, 20/Box
Added to your shopping cart