Smile More. Spend Less. | Check out this week's PRICE DROPS.
- One-step sanitizer offers powerful germ-kill without harsh chemicals to provide a better overall experience for guests.
- Kills 99.9 percent of viruses and bacteria - including norovirus, E.coli, Salmonella, and human coronavirus in just 30 seconds.
- Proven on most hard and soft surfaces, and can be used on food-contact surfaces with no rinse required.
- No harsh chemicals, no precautionary statements, and no hand washing required after use.
- EPA Design for the Environment certified and fastest overall disinfection times of any DfE product.
| SKU: | A-10020049 |
| MFR #: | 4341-04 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 4.83" |
| Height : | 10.500" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00073852070378 |
| Carton Weight: | 8.98 lb |
| Depth: | 7.15" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 8.98 lb |
SKU:
A-10020049
MFR #:
4341-04
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Fragrance-Free
Order this selection: Foodservice Surface Sanitizer, Fragrance Free, 1 gal Bottle
Added to your shopping cart