Check out this week's PRICE DROPS | Save 5% on EdgeEndo - use code: SPRING5
- Highly effective powdered detergents designed for three-compartment sink applications.
- These specially formulated detergents are powerful and deliver sparkling clean glasses that rinse clean with no odor, aftertaste, or residue.
- Easy color coding-blue for manual brush applications or green for electric brush applications.
- Pair with Beer Clean Last Rinse Sanitizer and optional Beer Clean Mineral Solvent to deliver a perfectly Beer Clean glass every time, and ensure the appearance and taste is exactly as the Master Brewer intended.
| SKU: | A-10020462 |
| MFR #: | 990201 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 10.25" |
| Height : | 5.380" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 10807174527923 |
| Carton Weight: | 8.752 lb |
| Depth: | 17" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 8.752 lb |