Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Clean everyday dirt and residue that can build up into tough marks and stains over time with a 3-in-1, multi-surface floor cleaner.
- Promote a long-lasting shine and cut through dust, food, grease, and soils in 10 to 20 minutes.
- Use in a variety of facilities and industries, including restaurants, hospitality, education, travel, entertainment, senior living, and offices.
- Optimize cleaning time with an easy-to-use floor cleaner that crews can apply directly and mop up.
- This multi-surface cleaner is safe to use on tile, vinyl, hardwood, marble, linoleum, ceramic and no-wax floors, and wood floors.
- Leaves behind a pleasant citrus scent.
| SKU: | A-10020708 |
| MFR #: | 36241-74297 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 5.125" |
| Height : | 11.250" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00036241663001 |
| Carton Weight: | 4.5 lb |
| Depth: | 4.125" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 4.5 lb |