Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Sweeps up large and small debris from all floor surfaces.
- Soft rubber blades won't damage floor.
- Dual debris receptacles unload from top for easy cleanout.
- Rubber bumper around entire sweeper protects walls.
- 7 1/2" cleaning path.
- Lightweight handle.
- Nothing to plug in and no refills to buy.
| SKU: | A-10022488 |
| MFR #: | M-007-CCW |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 10.38" |
| Height : | 5.260" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00021200472237 |
| Carton Weight: | 3.63 lb |
| Depth: | 11.28" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | CHINA |
| Weight: | 3.63 lb |