Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Removes dust, dirt, hair and allergens from finished floors.
- Use with disposable Swiffer dry or wet cloths (sold separately).
- Lightweight swivel head adjusts to get into hard-to-reach places.
- Mop handle breaks down into four parts for storage and to adjust length.
- Dry cloths can also be used for hand dusting electronics and furniture.
| SKU: | A-10022572 |
| MFR #: | 49947 |
| Product Biodegradability Indicator: | false |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6.621" |
| Height : | 3.514" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00037000499473 |
| Carton Weight: | 2.6 lb |
| Depth: | 13.321" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 2.6 lb |