Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Blend of natural (hog's hair) and synthetic fibers removes black marks and scuffs while polishing.
- Powerful burnishing pad is effective on harder finishes and in high-traffic conditions.
- Uniform coating throughout the floor pad delivers consistent performance over the life of the pad.
- For use with electric, battery, and propane floor machines running at ultra-high speed (1500 rpm and above).
- Washable, reusable pad provides long-term economy.
| SKU: | A-10021726 |
| MFR #: | 3500-20 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 20" |
| Height : | 5.500" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 50048011190087 |
| Carton Weight: | 4.4 lb |
| Depth: | 20.4" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 4.4 lb |
SKU:
A-10021726
MFR #:
3500-20
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Tan
Order this selection: Ultra High-Speed Natural Blend Floor Burnishing Pads 3500, 20" Diameter, Tan, 5/Carton
Added to your shopping cart