Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Compact, cordless and 25% lighter weight, helps reduce fatigue over extended hours for quicker more efficient cleaning.
- Designed for more mobility, and to be used by more people on your staff.
- Ergonomic harness and quick pass cleaning are the ideal combination of power and performance helping users clean more efficiently.
- Quickly removes pet hair, dust, dirt, and other debris.
- HEPA filtration eliminates more than 99.97% of dirt, dust, and pollen.
| SKU: | A-10022018 |
| MFR #: | CH93619 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8.5" |
| Height : | 12.000" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00073502045794 |
| Carton Weight: | 10 lb |
| Depth: | 24.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 10 lb |
SKU:
A-10022018
MFR #:
CH93619
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
13.25"
Order this selection: HVRPWR 40V Cordless Backpack Vacuum, Battery Sold Separately, 6 qt Tank Capacity, Black/Red
Added to your shopping cart