Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Deep clean carpet fibers using hot tap water and cleaning solution, no faucet hook-up!
- Commercial upright extractor/spotter has five rotating brushes.
- Remove-and-fill tank snaps into place.
- Features two brush speeds, automatic carpet height adjustment, fingertip dispenser control, handle release for cleaning under furniture, see-through cleaning and recovery tanks, large trundle wheels and built-in carrying handle.
- "Brush off" setting allows for better extraction of spills and additional grooming.
- The futuristic styling has color combinations that are molded in to keep cleaner looking sharp for many years.
- Carry handle makes transportation hassle-free.
| SKU: | A-10022044 |
| MFR #: | CH68000V |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 18" |
| Height : | 43.000" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00073502048054 |
| Carton Weight: | 22 lb |
| Depth: | 24" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | VIET NAM |
| Weight: | 22 lb |