Built on over 65 years of dispenser engineering experience, the durable GOJO TFX Touch-Free Dispenser helps you keep your restrooms clean and shows you care about the well-being of people in your facility. With millions of units installed, TFX dispensers and refills are designed to be easy to maintain and are guaranteed to be reliable. Simply place your hand under the dispenser, and the perfect amount of foam soap appears. The window shows when it is time for a new refill. The TFX dispenser works with GOJO TFX foam soap refills. Each 1200 mL refill holds up to 2000 uses of soap, which minimizes change outs. Refills are SANITARY SEALED with a fresh dispensing valve to lock out germs. GOJO self-lathering foam soap rinses cleaner than liquid soap without leaving drips or messes in the sink, reducing the time to clean sink areas.
- Built on 65 years of dispenser engineering experience, the GOJO TFX Touch-Free Dispenser helps you keep your restrooms clean and shows you care about the well-being of the people in your facility
- Simply place your hand under the dispenser, and the perfect amount of foam soap appears. The convenient window shows when it is time for a new refill
- With millions of units installed, across billions of uses, TFX dispensers and refills are designed to be easy to maintain and are guaranteed to be reliable
- The TFX Soap Dispenser works with GOJO TFX Foam Soap Refills. Each 1200 mL refill holds up to 2000 uses of soap, which minimizes changeouts. Refills are SANITARY SEALED to lock out germs
| SKU: | A-10014127 |
| MFR #: | 2740-12 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 4.087" |
| Height : | 10.581" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 73852009095 |
| Carton Weight: | 1.9 lb |
| Depth: | 6" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | CHINA |
| Weight: | 1.9 lb |
Sold By
Price
FREE
Delivery
Expedited
Delivery
Returnable
Staples Business Advantage
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$44.61
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$59.42
1 / 1
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.