Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Flushable and dispersible, single-patient use wet wipe.
- Made from hydraspun dispersible cloth fibers.
- Pre-moistened with rinse-free formula that cleans, moisturizes and soothes the skin.
- The fibers break down quickly when flushed, yet are still strong in use.
- Formula is pH balanced, hypoallergenic and alcohol-free.
- Latex-free.
| SKU: | A-10024869 |
| MFR #: | MSC263810 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 10.5" |
| Height : | 9.000" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 40080196302339 |
| Carton Weight: | 12.3 lb |
| Depth: | 14.7" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 12.3 lb |