Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Hygienic alternative to laundered towels or cloth rags for foodservice prep.
- Made with high-tech HydroKnit fast-absorbing material.
- Absorb 25% faster than leading competitive disposable wipers.
- Strong enough for extended use, and can be machine washed, rinsed and reused.
- Conveniently and compactly packaged in a quarter fold format.
- So durable that they can often be used more than once.
| SKU: | A-10024951 |
| MFR #: | 51633 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 12.437" |
| Height : | 4.500" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 10036000516330 |
| Carton Weight: | 4.4 lb |
| Depth: | 13.25" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | COLOMBIA |
| Weight: | 4.4 lb |
SKU:
A-10024951
MFR #:
51633