Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Always ready touch-free hand sanitizer dispenser with energy-on-the-refill.
- Each new refill comes with its own energy source—a coin cell battery integrated into the refill.
- Large sight window makes it easy to check refill level.
- Dispenser and formulation are calibrated to provide the optimal dose for effective hand hygiene.
| SKU: | A-10023313 |
| MFR #: | 7824-01 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6.12" |
| Height : | 6.500" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 10073852285809 |
| Carton Weight: | 2.11 lb |
| Depth: | 10.81" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 2.11 lb |