Smile More. Spend Less. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Designed to satisfy the diverse needs of any facility.
- Maximize space efficiency with a small footprint and slim profile.
- Fit in even the tightest spaces.
- Internal hinge design prevents wall damage.
- Quiet and controlled lid-closure minimizes noise.
- Liner retainer band and cinch easily and securely holds can liners.
- Increased foot pedal clearance for easier access and operation.
| SKU: | A-10024038 |
| MFR #: | 1883606 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 23.75" |
| Height : | 15.000" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00086876224504 |
| Carton Weight: | 16.7 lb |
| Depth: | 33.25" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 16.7 lb |