Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Bright white labels for sharper print quality are perfect for creating labels for shipping and organizing.
- 250 sheet boxes, ideal for large labeling projects.
- Easy to customize with free templates and designs at Avery Design & Print at avery.com/print.
- 8 1/2 x 11 sheets for laser or inkjet printers.
| SKU: | A-10001713 |
| MFR #: | 95930 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 8.75" |
| Height : | 1.81" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00072782959302 |
| Carton Weight: | 5.644 lb |
| Depth: | 11.19" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Weight: | 5.644 lb |