Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Flexible badges move with clothing without the edges curling up or the badges falling off.
- Unique peel-away design allows badges to separate easily from the printed sheet while the individual badge backing remains intact until ready to use.
- Removable adhesive is safe for most fabrics, not recommended for use on delicate fabrics.
- Easy to customize with free templates and designs at Avery® Design & Print.
- 8 1/2" x 11" sheets for laser and inkjet printers.
| SKU: | A-10001734 |
| MFR #: | 08395 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9.5" |
| Height : | 0.2" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00072782083953 |
| Carton Weight: | 0.712 lb |
| Depth: | 12.1" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Weight: | 0.712 lb |