Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Helps ensure the privacy of on-screen data on your notebook or LCD monitor.
- Microlouver technology creates a narrow viewing angle.
- Image is only visible to those directly in front of the screen.
- Reduces glare and increases contrast.
- Protects the delicate monitor surface from damage.
- Overlays monitor surface.
- Includes microfiber cleaning cloth.
| SKU: | A-10001160 |
| MFR #: | IVRBLF24W9 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 13.5" |
| Height : | 0.100" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00686024464389 |
| Carton Weight: | 0.75 lb |
| Depth: | 21" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | KOREA, REPUBLIC OF |
| Weight: | 0.75 lb |