9th Anniversary Sale | Enjoy an Additional 9% Off Orders Over $900. Use Code: NINE | Shop Now
- Lightweight design.
- Adjustable magnification.
- Fresnel lens with antiglare coating.
- Fully assembled.
- Installs quickly and easily.
- Includes microfiber cleaning cloth.
| SKU: | A-10001145 |
| MFR #: | MAG15L |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 14.5" |
| Height : | 1.700" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00750333105599 |
| Carton Weight: | 1.406 lb |
| Depth: | 18.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 1.406 lb |