Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Blasts away stuck-on food and grease with dual action Seventh Generation dishwasher detergent gel formula.
- Features PlantTech™ with 50% more* micro-scrubbing dishwashing detergent enzymes to power through residue.
- Dishwasher liquid gel with 0% synthetic fragrances, dyes, chlorine bleach, or phosphates
- Liquid detergent gel that leaves dishes sparkling clean, no pre-rinse required
- No dyes or synthetic fragrances.
| SKU: | A-10020353 |
| MFR #: | SEV 22929 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 6" |
| Height : | 10.300" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00732913229291 |
| Carton Weight: | 4.2 lb |
| Depth: | 3.4" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 4.2 lb |
SKU:
A-10020353
MFR #:
SEV 22929
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Order this selection: Natural Automatic Dishwasher Gel, Ultra Power Plus, Fresh Citrus, 65 oz Bottle
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$26.25
Save $6.06 (23% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.