Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Features a body-contoured anatomical design.
- SensiSoft fabric for a soft, comfortable feel against the skin.
- Soft anti-leak guards and an ultra-absorbency core provide wetness protection.
- Acquisition and dryness layers wick moisture away from the skin and into the core for ideal dryness and leakage protection.
- Linear embossing technology distributes fluid throughout the core for exceptional dryness.
- Size printed on the back sheet identifies product size for a better fit and improves ease of care.
| SKU: | A-10026353 |
| MFR #: | FIT23505A |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 9" |
| Height : | 5.500" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00888277145620 |
| Carton Weight: | 2.72 lb |
| Depth: | 11" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 2.72 lb |
SKU:
A-10026353
MFR #:
FIT23505A
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
White
Order this selection: FitRight Ultra Protective Underwear, Large, 40" to 56" Waist, 20/Pack
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$30.91
Save $7.13 (23% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.