Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Soft, strong and absorbent.
- Septic safe and virtually lint-free.
- Two-ply bath tissue.
- Hypoallergenic, whitened without chemicals and no added fragrances.
- Ideal for all office sizes.
| SKU: | A-10025805 |
| MFR #: | 60101 |
| Ply Strength: | 2 |
| Product Biodegradability Indicator: | false |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 40% |
| Width: | 18.5" |
| Height : | 11.000" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 60% |
| UPC: | 00078701601017 |
| Carton Weight: | 17 lb |
| Depth: | 18.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 100% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 17 lb |
SKU:
A-10025805
MFR #:
60101
$93.55
Save $45.36 (48% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
White
1,000 '
Order this selection: 100% Recycled Bathroom Tissue, Septic Safe, 2-Ply, White, 3.3" x 1,000 ft, 12 Rolls/Carton
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$93.55
Save $47.21 (50% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.