Smile More. Spend Less. | Check out this week's PRICE DROPS.
- Flexible and durable rectangular waste basket.
- Sleek design ideal for fitting in tighter spaces.
- Black plastic with smooth finish.
- Rim at the top is great for gripping and carrying.
- A liner can be tied around the top lip for easy disposal.
- Great for everyday use in offices, kitchens, or bathrooms.
| SKU: | A-10001701 |
| MFR #: | 3485203 |
| Product Biodegradability Indicator: | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 15.25" |
| Height : | 11.000" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 00086876204124 |
| Carton Weight: | 2.35 lb |
| Depth: | 20" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Country Of Origin : | UNITED STATES |
| Weight: | 2.35 lb |
SKU:
A-10001701
MFR #:
3485203
$34.35
Save $17.16 (50% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
Black
Order this selection: Soft-Sided Wastebasket, 41 qt, Plastic, Black
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$34.35
Save $17.82 (52% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.