Extra! Extra! Buy Now. Save Big. | Check out this week's PRICE DROPS.
Brother P-touch TZe-S251 Laminated Extra Strength Label Maker Tape 1 x 26-2/10' Black on White
1/each
Choose these Brother TZES extra-strength 0.94-inch industrial label tape cartridges to make durable black-on-white printed labels.
Create labels designed to adhere to rough of textured surfaces with these label tape cartridges that feature 26.2 feet of tape. These Brother industrial black-on-white label tape cartridges are designed for use with P-Touch labelers.
Create labels designed to adhere to rough of textured surfaces with these label tape cartridges that feature 26.2 feet of tape. These Brother industrial black-on-white label tape cartridges are designed for use with P-Touch labelers.
- Create labels for home, work, or school with this 0.94" wide label tape
- Black print on white tape creates easy-to-read text
- Compatible with: P-Touch PT-1400, 1500, 1600, 1650, 1900 (see expanded description for more)
- Thermal print technology requires no ink or toner
| SKU: | A-10004383 |
| MFR #: | TZE-S251 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| Width: | 2.75" |
| Height : | 1.125" |
| Post-Consumer Recycled Content Percent: | 0% |
| UPC: | 12502626329 |
| Carton Weight: | 0.271 lb |
| Depth: | 6.5" |
| Total Recycled Content Percent: | 0% |
| Weight: | 0.271 lb |
SKU:
A-10004383
MFR #:
TZE-S251
$31.99
Save $1.41 (4% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.
White
Order this selection: Brother P-touch TZe-S251 Laminated Extra Strength Label Maker Tape 1 x 26-2/10' Black on White
Sold & shipped by
Big Desk Drawer
This product is sold & shipped by one of our trusted Expanded Selection Partners. Click here to learn more.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
Items sold by our Expanded Selection Partners are not eligible for coupons and sitewide discounts at this time.
$31.99
Save $2.59 (8% Savings)
Savings dollars and percentage
are calculated against strikethrough price listed below. This will
adjust according to pricing selected.
- Free, fast shipping included
- No order minimum
- No subscription required
- No hidden fees
This item is excluded from TDSC coupon discounts.